Rengeteg kellemes dolog történt a decemberi hónapban és január első felében is. Ilyenkor az ember kicsit tud lazítani, és átgondolni, milyen irányban is halad az élete, és a sok pihenés olvasásra is lehetőséget ad.
Általában 3-4 könyv van az éjjeliszekrényen mellettem, és ma már egyre többet olvasok elektronikusan is. A könyvek nagy része személyiségfejlesztő és ismeretterjesztő. ahogy egy kedvenc hálózatépítőm Antalffy Thomas szokta mondani “ezek nem detektívregények, nem a végén derül ki, hogy ki a gyilkos”. Ezért bele-bele kapva is tudja az ember olvasni az ilyen könyveket.
3-4 könyvet is olvastam, be is fejeztem egyik-másikat: Rupert Sheldrake – Science set free c. könyvét (magyarul még nem jelent meg), Barabási-Albert László – Behálózva c. könyvét , valamint Tim Ferris – 4 hour chef mesterművét is. Jelenleg Robert Cialdini Hatás c. könyvével valamint Brian Tracy – Az eladás művészetével foglalkozom, de John Maxwelltől és Dan Pinktől is van a polcomon elalvás előttre muníció.
Végkövetkeztetésként azt vontam le, amit már Stephen Covey is megállapított:
A tudás és a nem tudás közti különbség kisebb, mint a tudás és az alkalmazott tudás közti hatalmas távolság.
Ehhez már csak annyit tennék hozzá, hogy a tudáshoz való hozzáférés ingyenessé válása olyan megállíthatatlan folyamat, amivel kalkulálni kell a jövő társadalmának, és ez döntően befolyásolja majd a jövő generáció sikereit.
A cselekvőké lesz a világ. Még egyszer hangsúlyozom: A cselekvőké lesz a világ.
A gondolkodók, az emészgetők, a tudásfelhalmozók a jövő társadalmának vesztesei, de talán már a mai társadalom vesztesei is lesznek.
Viszont a tudás gyarapítása továbbra is fontos, hiszen az információ 2 évente megduplázódik a világban (Maxwell törvénye), ezért folyamatos lemaradásban van az aki nem tesz hozzá a fejében levő anyaghoz napi szinten, és persze az is vesztes, aki hagyja, hogy a környezete diktálja belé az információt, nem pedig saját maga dönt arról, hogy mit, kitől és hogyan fogad be. Sajnos az emberek 80%-a biztos vesztésre áll, és nem is tud róla. A környezet alaphelyzetben ugyanis determinálja az információ alacsony minőségét. A facebook, a tévé, az írott média általam döntően alacsony minőségűnek itélt információt tartalmaz.
Egyik végkövetkeztetésem tehát az volt, hogy stratégiailag az ingyenes tudással kapcsolatosan csak cselekvéssel vehetjük fel a versenyt, felhasználva az ingyenes tudást. Másik fontos következtetésem az információ szűrésének megtanulása, mint kulcsfontosságú képesség kifejlesztése. Örülnék, ha az információszűrés önálló tantárgyként lenne tanítható a jövő iskolájában. Hasonlóképpen pl. a Hogyan alakítsak ki szokásokat c. tantárgyhoz.
Sokat gondolkoztam még azon is, hogy vajon hova vezet az a csendes népvándorlás, ami megindult Magyarországon, és hogyan lehetne megakadályozni, hogy a hazánkat elfoglalhassák olyan erők, akik most első körben ezt a csendes népvándorlást előidézték. A számok 600 000-t mondanak, de szerintem lehet, hogy már 1 000 000 körüli a kint dolgozók száma, akik az anyagi kilátástalanság miatt távoztak külföldre. Az esküvői tanúm épp tegnap jelentkezett be a facebookon Arizonából. Kényszerítő erők hatnak emberekre, és sokan az alkalmazotti mentalitással rendelkezők közül azt mondják, a bevételeimet egy kinti magasabb fizetésre váltom, ha már a költségeim majdnem ugyanott vannak, mint kint. Végső soron érthető. Könnyebb egy ilyen döntést meghozni, mint megtanulni vállalkozni okosan és profin.
Talleyrand azt mondta, hogy ami elkerülhetetlen annak elébe kell menni, és igaza volt. Szerintem ami elkerülhetetlen, hogy az ember megtanuljon változni a világgal, és olyan készségeket sajátítson el, ami a túlélést minden korban garantálja.
Nem hiszem, hogy az ország elhagyása azzal a szándékkal, hogy kint több lesz a fizetésem egyenlő lenne a túlélési eszköztár és tudás gyarapításával, de lehetséges, hogy ebbe az irányba hat. Mindenképp azt hiszem, hogy a tanulás és cselekvés kéz a kézben kell járjon, nem mindegy milyen tudást kitől és milyen módon sajátít el az ember, és mennyire tudja jól érezni magát a folyamat közben.
Én azért teszem le a voksot az MLM mellett, mert úgy látom, hogy ez a műfaj több nagyon fontos dolgot is garantál azoknak, akik belekezdenek, ami a mai változó világhoz való alkalmazkodást és a gondolkodás helyes irányba állítását illeti.
- Elsőként nagyon olcsóvá teszi a tudást, megfelelő minőségű emberektől, a világ szakmai legjobbjaitől tud bárki ma MLM-et tanulni, az MLM cégek, nem a rendezvények bevételeiből szerzik jövedelmük legnagyobb részét, hanem a termékforgalomból. Tavaly géniuszokat láttunk 10000 forintos áron előadásokat tartani.
- Másodszor a folytonos változást cselekvés szinten is ösztönzi és szokássá teszi.
- Harmadszor olyan közösséget teremt, ahol a minőségi emberek egymástól tanulhatnak, mintegy mastermind kör esetében, és ezek között az emberek között semmi érdekellentét nincs.
- Negyedszer, nem kell elhagyni magasabb fizetésért a hazánkat, mert a megélhetésünket a rendszer ne tudná garantálni, bár a nemzetközi üzlet felépítése és a jövedelem haza áramoltatása egy választható opció a mi esetünkben is. Az ügyesebbek itthonról online építenek ki hatalmas nagy világra kiterjedő hálózatokat.
- Ötödször, a multilevel hagy időt arra, hogy magaddal foglalkozz, amikor a hálózat már felépült, és átgondoltan, higgadtan szemlélve a helyzetet ne elhamarkodott kényszeredett döntéseket kelljen hoznod, ami sok áldozattal jár.
Rengeteg érvem lenne még, de most gyorsan csak ennyit vetek papírra, mert épp sül a csirkeszárny a sütőben, és hamarosan el kell fogyasztanom egy kis gyömbéres fokhagymás mártással, ami átitatja a ropogós csemegét! Dél van, és itt az idő, hogy megmutassuk a világnak , hogy a KFC még mindig a nyomunkba sem ér. Kellemes üzletépítést kivánok mindenkinek!