Időgazdálkodási technikák hálózatépítőknek 2
Életed mindaddig nem fog megváltozni, amíg valamit nem változtatsz mindennapi cselekedeteiden. Ugyanis a szokások alakítják ki sorsunkat. 21 nap alatt képes lehetsz tudatosan egy új szokást kialakítani, elkezdeni befektetni az idődet a multilevel marketing üzletedbe.
A legjobb helyen keresgélsz, ha a hálózatépítésben gondolkodsz, hiszen időnk befektetése szempontjából ez a leghatékonyabb iparág és az anyagi biztonság is garantált egy felépült fogyasztói hálózat birtokosának.
Sokan mégis mikor elkezdenék kibontani a hálózatépítésben levő lehetőségeket találkoznak egy problémával: Idő kellene ahhoz, hogy üzletépítéssel tudjanak foglalkozni. Aki a hálózatépítésben gondolkodik ráébred arra, hogy a napjait át kell alakítsa, be kell iktatni a szükséges munkát ahhoz, hogy a gyümölcsöket learassuk.
Az elmúlt cikkeimben is ezeket a technikákat és a hálózatépítői gondolkodásmódot igyekeztem átadni és egyfajta összegzést szeretnék most tenni. Előző magazinunkban beszéltem a Pareto-elvről, hogy célszerű revidiálnod, mire megy el időd 80%-a. A Parkinson törvényről is esett szó, ennek lényege a szűkebb határidők szabása. Az ABCDE módszer talán az egyik legpraktikusabb időgazdálkodási elv, amit alkalmazhatsz napi szinten, de előbb beszéljünk a tervezés fontosságáról.
Aki nem tervezi meg a sikert, a kudarcot tervezi meg. A sikered a napirendedben rejlik, nem fog beköszönteni csak úgy egyik reggel az életedbe. Meg kell tervezni a napokat, heteket, főleg akkor, amikor üzleti szinteket szeretnél lépni. Tudjuk mindannyian, hogy ez csapatmunka az alsó és felsővonalak igényes együttműködése csak akkor jöhet létre, ha vannak tervek. A profik a meghívásra szánt időt, a bemutatókat és a visszakereséseket is betervezik egy szintlépés eléréséhez. Legyél Te is profi!
Tapasztalataink szerint a vasárnap esti heti tervezésre szánt fél-egy óra, és a minden reggel vagy előző este napi tervezésre szánt 20-30 perc tudja maximalizálni a hatásfokát egy hálózatépítőnek. Konzultációra is célszerű legalább hónap elején és végén is egy-egy órát kérni a magasabb szinten levő szponzoroktól, felsővonalaktól.
Biztos segítségre számíthat mindenki, hiszen „piszkos anyagi érdeke” ebben az üzletben a vezetőknek, hogy támogassák az alsóbb szinten levő munkatársakat, azaz Téged. Ha viszont időt kérsz Tőlük, háláld meg munkával.
Az ABCDE módszer lényege, hogy a napi teendőket prioritási sorrendbe állítsuk. Vannak sürgős dolgok és vannak fontos dolgok. Van olyan, ami sürgős és fontos is egyben. Ez az A típusú feladat. A lehető leghamarabb el kell végezni. Ilyen általában a visszakeresés egy hálózatépítő életében, főleg egy olyan jelöltnél, aki komoly érdeklődést mutatott. 24-48 órán belül meg kell történjen.
A B feladat fontos, de nem sürgős. Ezért ezt be kell tervezni a napirendbe, hogy elvégezd, mert nem fogja felhívni magára a figyelmet. Sőt a sürgős, de nem fontos feladat, a C típus, megpróbálja majd beelőzni. Mondok egy gyakorlati példát. A feleség szeretné, hogy el legyen mosva az összes edény (C), a férj pedig szeretné, ha együtt közösen hívnának inkább a hétvégi családi bemutatóra (B). Ha hálózatépítő jövedelmet szeretnél, akkor a sikeres meghívások után célszerű a mosogatást beiktatni. (Komolyabb bónuszokból vegyetek mosogatógépet.) D minden delegálható feladat, E pedig az eldobhatókat jelzi, amikkel nem szabad foglalkozni. E szerint kategorizáld a felgyülemlő feladatokat, és legyél nagyon következetes a végrehajtásban. Biztos siker koronázza majd a tetteid.
Vannak olyan feladatok, és olyan problémák, amik megoldják egy idő után magukat. Ha ilyet érzel alkalmazd a kreatív halogatás módszerét. Nem kell mindenre azonnal Neked reagálni. Te is elfoglalt ember vagy.
Azt találták, akik sikeres hálózatépítőket tanulmányoztak, hogy a prioritásaikat ezek az emberek képesek voltak az üzletüknek alárendelni. Ezentúl a hálózatépítő tevékenységek között is megfelelő módon priorizáltak. Mit is jelent ez? Az új munkatársak szponzorálása lépcsőzetes munka, a fázisai a célállítástól, a kontaktlista megírásán, a meghíváson és a bemutatón keresztül a visszakereséséig és regisztrációig tartanak. Ezután már az új üzlettársak elindítása a cél. Ha feltorlódik, hogy egy nap mit tegyél, akkor az alapján döntsd el, hogy mit teszel, hogy mennyi munkát fektettél be korábban a jelöltbe, azaz milyen fázisban van a jelölt. Így egy új üzlettárs elindítása fontosabb lehet, mint a visszakeresés, és a visszakeresése egy üzlettársnak fontosabb lehet egy 2/1-es bemutató megtartásánál egy új jelölttel. Ha helyesen priorizálsz, a legjobban használod ki az üzletépítésnek szentelt idődet.
Apropó napi tervezés. Az igazi profi hálózatépítő a napi teendők csekklistájában azt nézi, vajon a kulcsember 7 pontját le tudta-e fedni. Jól érzi magát a hálózata fogyasztójaként, szán időt a családjára, az önfejlesztésre, hanganyagokkal és könyvek olvasásával, ismerkedik és bővíti a névlistáját amerre jár, folyamatosan szervezi a bemutatókat, elvarrja a szálakat a visszakeresésekkel, zsigerből promótálja a rendezvényeket és még a termékek fogyasztóihoz is van egy-két kedves szava akár telefonon beszél, akár személyesen találkozik velük.
Aki a leghatékonyabb akar lenni az időgazdálkodás terén az a rendezvényeket használja ki a legjobban. El lehet tölteni 10 emberrel egy-egy órát egy kávézóban is üzletről beszélve, de el lehet 10 embert hívni egy céges rendezvényre. Tapasztalatok szerint utóbbiaknak berobban az üzlete, előzőek pedig csak egy-két fogyasztót tudnak szponzorálni. Te melyiket szeretnéd?
A legfontosabb, hogy az igazi hálózatépítő minden nap tesz egy lépést üzlete növekedése érdekében, és ezért nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott és vidám. Tudja, hogy az idő amit a hálózatépítésnek szentel, akár generációkon keresztül teremt családja számára anyagi biztonságot és egy szabad életet.
Az időgazdálkodási technikák a hálózatépítő számára eszközt biztosítanak egy biztos jövő felé. Tanulhatók és könnyen elsajátíthatók. Én mindenkinek azt ajánlom, válassza ki az ajánlott technikákból a neki szimpatikusat, és kezdje el alkalmazni. A tudás lehetőség, de a cselekvés hatalom. Hatékony hálózatépítést kívánok!